Vai ir droši dzert no metāla pudelēm?

          Ilgtspējīgas ūdens pudeles ir lielisks veids, kā samazināt PET pudeļu daudzumu, ietaupīt naudu, dzert tīru un garšīgu ūdeni. Un metāla pudeles ir vienas no populārākajām ūdens pudelēm. Tās ir izturīgas un pareizi kopjot var ilgi kalpot.

          Kad jāizvēlas īstā ūdens pudele, tad viens no faktoriem ir tā materiāls. Visbiežāk sastopamākie metāla ūdens pudeļu veidi ir nerūsējošā tērauda un alumīnija. Aizvien populārākas kļūst arī vara ūdens pudeles. Kuru tad īsti izvēlēties? Vai no tām vispār ir droši dzert?

Turpmāk rakstā atradīsi atbildes uz šiem jautājumiem.

Nerūsējošais tērauds

Nerūsējošā tērauda pudeles tiek uzskatītas par visdrošākajām ūdens pudelēm, no kurām dzert. Pateicoties tā materiālam, pudelēm piemīt vairāki plusi.

 • Nerūsējošā tērauda pudeles ir karstumizturīgas. Tās lielākoties ir iespējams mazgāt trauku mašīnā un ar karstu ūdeni. Tomēr, pirms liec to mazgāties, pārbaudi vai ražotājs to ir norādījis.
 • Tā kā šīs pudeles ir karstumizturīgas, tad tajās var iepildīt arī karstus dzērienus. Un pudele spēj noturēt temperatūru karstiem dzērieniem no 6 līdz 12 stundām. Aukstus dzērienus līdz pat 24 stundām. Tas ir ilgāk par jebkuru citu materiālu ūdens pudelēm.
 • Nerūsējošā tērauda pudeles ir ļoti izturīgas. Ja tās tiek regulāri tīrītas un koptas, tad var nokalpot pat vairāk kā 10 gadu. Tomēr tas ietekmē tās savaru. Šīs tērauda pudeles būs smagākas kā alumīnija ūdens pudeles.
 • Lietojot nerūsējošā tērauda pudeles, neveidosies nepatīkamas smakas vai rūsa un pelējums. Tāpēc to tīrīšana un kopšana būs nedaudz vieglāka.
 • Nerūsējošā tērauda pudelēm ir liels piedāvājuma klāsts. Tās ir pieejamas dažādos izmēros un krāsās. Udenspudeles.lv ir pieejams viens no plašākajiem ūdens pudeļu klāstiem.

          Lai gan nerūsējoša tērauda pudeles atzīst par pilnīgi drošām, ne visas ir tādas. Mēdz būt, ka ražotāji neizmanto augstas kvalitātes nerūsējošā tēraudu, veidojot metāla pudeles, kas var ietekmēt ūdens kvalitāti. Lai pārliecinātos, ka ir pavisam droši dzert no nerūsējoša tērauda pudelēm, tām jābūt no #304 jeb 18/8 nerūsējošā tērauda.

metāla pudele

Alumīnija pudeles

Alumīnija ūdens pudeles izskatās līdzīgas nerūsējošā tērauda pudelēm. Toties tās ir vieglākas un ir vairāk noteikumu, lai no tām būtu droši dzert. Tāpēc tās īsti nevar saukt par visdrošākajām ūdens pudelēm, no kurām dzert.

Alumīnijs kā materiāls nav paredzēts saskarei ar pārtiku. Tāpēc, lai to varētu izmantot ūdens pudelēm ir nepieciešama plastmasas aizsarg plēvītei. Toties tas nozīmē, ka plēve var saturēt mikro plastmasu, kas var ieskaloties dzeramajā ūdenī. Kā arī šī plēve var tikt saskrāpēta vai bojāta, mazgājot karstā ūdenī, vai ielejot karstus dzērienus. Tā rezultātā dzeramais ūdens būs tiešā saskarē ar alumīniju.

Tāpēc atšķirībā no nerūsējošā tērauda ūdens pudelēm, alumīnija pudeles nedrīkst mazgāt trauku mazgājamajā mašīnā vai ar karstu ūdeni. Un tās ir paredzētas tikai vēsa ūdens dzeršanai.

Tomēr alumīnija ūdens pudelēm ir arī savi plusi, kāpēc tās tiek bieži izmantotas.

 • Alumīnija ūdens pudeles ir vieglas pēc svara. Tāpēc tās ir ērti pārvadāt un lietot ikdienā.
 • Arī alumīnija pudeles ir izturīgas. Ja tās nokritīs zemē, nebūs jāsatraucas, ka saplīsīs. Tās īpaši rūpīgi kopjot ir iespējams lietot gadiem ilgi. Tikai jāuzmanās, ka netiek sabojāta iekšējais apvalks.
 • Tās ir lētākas nekā nerūsējošā tērauda pudeles.
 • Ir plašs alumīnija ūdens pudeļu klāsts. Tām ir dažādi izmēri, krāsas un vāciņi, lai būtu viegli un parocīgi pārvadāt.

Vara pudeles

Lai gan nerūsējošā tērauda un alumīnija pudelēm ir milzīgs piedāvājuma klāsts, ar dažādiem dizainiem un krāsām, vara pudeles ir vienas no simpātiskākajām.

Tās ir skaistas, estētiskas un mirdzošas. Tomēr tas nav vienīgais no iemesliem, kāpēc tās ir tik ļoti iecīnītas. Vara metāla pudeles izmantojot ir iespējams ievērojami uzlabot savu veselību un pašsajūtu.

 • Vara pudeles nogalina baktērijas. Vara pudeles var izmantot kā ūdens attīrītāju, sterilizācijas sistēmu, kas iztīra no ūdens baktērijas un mikroorganismus. Tomēr, lai tas iedarbotos ir nepieciešams, lai ūdens pudelē nostāv vairākas stundas vai pat diennakti pirms tā dzeršanas.
 • Vara pudeles pozitīvi uzlādē ūdeni. To dzerot ir iespējams uzlabot savu imūnsistēmu, samazina iekaisumu organismā, veicināt gremošanas sistēmu un palīdz cīnīties ar citām slimībām.
 • Pudeles ir arī draudzīgas dabai. Tās ir pārstrādājamas. Varu kā metālu ir viegli pārstrādāt. Tas ir dabai draudzīgākais metāls.
 • Vara ūdens pudeles spēj līdzīgi kā nerūsējošā tērauda pudeles, spēj noturēt temperatūru ilgāku laika posmu.

          Atšķirībā no alumīnija un nerūsējošā tērauda ūdens pudelēm, vara pudeles ir īpaši jākopj. Lai tīrītu vara ūdens pudeli ir nepieciešams izmantot citrona ūdeni, sāli vai sodu ar ūdeni. Var arī sajaukt citrona ūdeni un atstāt uz nakti. Nav nepieciešams to darīt katru dienu. Tomēr tā jātīra, lai atsvaidzinātu un saglabātu tā krāsu.

Lai gan vara pudelēm ir vairākas labvēlīgās īpašības, kas nepiemīt tērauda un alumīnija ūdens pudelēm ar to ir arī nedaudz jāuzmanās. Ja tiešā veidā tiek ieelpots vai norīts varš, ir iespēja saindēties. Tomēr vara krūzes un pudeles, tā pat kā nerūsējošā tērauda un alumīnija, ir pilnīgi drošas.

Ja vēlies uzzināt vairāk par vara pudeles vērtībām un iespējamiem mītiem, tad izlasi rakstu Vara pudele – dabīgs ūdens attīrītājs.

vara pudele

Secinājumi

Nerūsējošā tērauda, alumīnija un vara pudeles ir drošas lietošanai. Tās pavisam noteikti ir ekoloģiski labākas un veselībai drošākas par PET plastmasas pudelēm. Tās kalpo salīdzinoši ilgāk par citu materiālu pudelēm, jo ir izturīgākas un viegli kopjamas.

Vara ūdens pudeles būs lielisks papildinājums tavai imūnsistēmas stiprināšanai un veselības uzlabošanai, ko izmantot mājās. Iespējams no rīta ūdeni izdzerot tieši no vara ūdens pudeles.

Alumīnija ūdens pudeles, kā salīdzinoši vieglākās no metāla pudelēm, būs vispiemērotākās ikdienas lietošanai.

Nerūsējošā tērauda ūdens pudeles, kā izturīgākās pudeles, kuras spēj ilgi saglabāt ūdens temperatūru, var būt piemērotas tiem, kuri nodarbojas ar sportu vai dažādām aktivitātēm brīvā dabā.

Ja joprojām nevari izlemt, kura ir tev piemērotākā, tad izvēlies visas trīs, konkrētai dienas daļai un situācijai!

Bez metāla pudelēm ir arī citu materiālu ūdens pudeles, par kurām vairāk vari uzzināt rakstā Ūdens pudeļu materiāli – plusi un mīnusi.

Ieskaties arī citos manos rakstos – Ziema klāt, meklēju termosu un Sālsmaizes dāvanas idejas.

Lieliska termopudele ir Thermos Traveler. Tās apskatu apraksti rakstā Termopudele Thermos Traveler: apskats.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s